KAER-palkitut

Sivu sisältää kunkin koiran parhaan tuloksen NUO-, AVO- ja VOI -luokissa sekä vuoden, jolloin koira suoritti parhaan tuloksensa ensimmäisen kerran. Koiran rekisterinumero on linkki Saksanseisojakerhon tietokantaan kyseisen koiran tietoihin.

Kaikki KAER -koetulokset löytyvät:

Voittajaluokka

VOI 1
Carlo vom Fehntjer MeerFIN15063/961997
Hakkiokankaan BanzaiFI42867/092014
Nummituvan ErnestiinaFIN23092/082013
Soijin PimuFI54940/172020
Spangkildes JiroFIN25569/012006

VOI 2
Alfiina FIN12720/052011
Cakom Lucy SF13308/901993
Hakkiokankaan BanzaiFI42867/092013
ManzanoFI24008/142018
Seitsenaukeen FriggaFIN20521/962001
Soijin PimuFI54940/172020

VOI 3
Fuglevang’s Karo FI34812/092013
Lapstar Joiku SF11592/932000
Soijin PimuFI54940/172020

Avoin luokka

AVO 1
Ajax FIN11787/962000
Birthe v d Westerloh-MühleFIN42325/002003
Dux vom Galenberg FI39161/112015
Greif v d Gieselau FIN24606/012002
Fuglevang’s Karo FI34812/092012
Hakkiokankaan BanzaiFI42867/092012
Hirsch Fänger’s IdaFIN33589/032009
Jade vom HeiligenwaldFI46325/102015
Leidipleis Alfa SF21369/921995
ManzanoFI24008/142016
Mäyrasalon Aslak FI30627/122015
Mäyrasalon Assi FI30630/122014
Mäyrasalon KafkaFI17679/102015
Mäyräsalon Siru FI28161/142018
Nummituvan BastianoFIN25115/962001
Nummituvan BellarinaFIN25119/962000
Nummituvan DasjatiinaFIN28120/042008
Nummituvan DoonamiinaFIN28122/042008
Nummituvan ErnestiinaFIN23092/082012
Peltolakian Brigitta FI45042/092012
Quinna vom Kiefernwalde FI50199/112013
Rapula ElmaFI28978/132017
Salontuulen RukaFI20273/132016
Seitsenaukeen Iwar FIN23012/012004
Seitsenaukeen KletteFIN46151/042008
Soijin PilviFI54939/172020
Soijin PimuFI54940/172019
Spangkildes JasminFIN25824/012004
Tasakallion Minttu-Maaria FIN20086/961998
Tasakallion Usva FIN24251/082010
Uta v d Hohen WardFIN41465/002004
Xienna vom KiefernwaldeFI21598/162018

AVO 2
Adar z Rasetova DvoraFIN35478/002004
AmoritzFIN12723/052006
Arko vom Eichwald FI25745/112013
Aron von der PixelerheideFIN38322/042007
FIN MVA BambiFIN34181/022006
Basso FIN34175/022007
Banjo von SchwedesdorfFI44754/102013
Brunontytön Tieva FIN36883/961998
Cato vom Gföhlerwald SF31241/94C1996
Dux vom Galenberg FI39161/112013
Einslucyn Greta SF26769/94A1996
Engelbert FIN23089/05A2008
Elmo FIN23091/05A2008
Fuglevang’s Karo FI34812/09A2011
Hakkiokankaan BaronFI42866/09A2014
Hakkiokankaan Caros FI39083/112015
Indi von der Pixelerheide FI24305/102012
Isadora SF078348/851990
Jade vom HeiligenwaldFI46325/10A2013
Lapstar Tetro SF10149/88B1991
Lapstar Tiia SF10150/88A1991
Lapstar Oula FIN42861/951997
Leidipleis Anssi SF21375/92B1996
Lusikkajängän Lari FIN15662/96A2001
Lusikkajängän Lexi FIN15665/96C2000
Münsterledet’s Eivin FI55567/112013
Münstermästarens AxaFI16997/142016
Mäyrasalon Aladin FI30625/122013
Mäyrasalon KafkaFI17679/10A2013
Mäyrasalon SaniFI28160/142016
Nelli FIN22918/97A2000
Niemiapajan Hippu FI37869/132016
Niemiapajan Huugo FI37875/132017
Nummituvan BenjaminaFIN25120/96B2001
Nummituvan Eemeli FIN23086/08A2011
Nummituvan EsteriinaFIN23093/08B2010
Nummituvan Filippiina FI23789/132017
Nummituvan FlemmingFI23786/132017
Peltolakian BirkoFI45038/092012
Pihkanotko MiskaFI32223/112015
Prihan Hugo FIN31831/02A2004
Qia vom BayernlandFI40849/10B2012
Quelle vom Oberesch FIN54802/07A2009
Qundo vom KiefernwaldeFI45551/112015
FIN MVA Rita SF12176/87A1991
Ruskakairan Eveliina SF06707/91A1997
Salontuulen Sanja FI41767/09B2011
Saunantaan Mersu FI24522/162017
Seitsenaukeen KleoFIN46148/04A2007
Seitsenaukeen Omar FI20874/112013
Soijin PilviFI54939/172020
Soijin PimuFI54940/172019
Stahlhart AustinFIN47870/03A2010
Tasakallion Misti FIN20090/96A1998
Tasakallion Sabina-Maaria FIN11882/992001
Tasakallion Kamu FI18914/152017
Tunturijärven IivaniFI37471/17A2019
Triniga FI24012/142016
VienettaFIN26956/99A2003

AVO 3
AilaDK23667/92A1995
Angela FIN12722/05B2009
Angelo FIN12727/05A2007
Brunontytön Teno FIN36884/96A2000
Einslucyn Gille SF26763/94A1996
Gina von OttensteinFIN38309/04A2007
Gläntamarkens AxaFIN38871/082010
Grille von den Sieben Auen SF06577/90A1994
Gråsidingens Qarlina FIN10262/082010
Hakkiokankaan BaronFI42866/09A2012
Herrskapets C-Stjärna FIN40200/06A2008
Horsia’s HappyFIN19570/03B2005
Jade vom HeiligenwaldFI46325/10A2012
Kalliovuorten Papu FI54469/102012
Kotaniityn ViiruFIN29360/00A2005
Leidipleis Jane SF22001/93A1996
Leidipleis Laku FIN38955/052008
Leidipleis Loviisan Pipsa FIN12172/02A2004
Leidipleis Sussu FIN24525/97D2005
Madonna SF28334/87A1990
Mettäläisen Jehu SF39359/94B1998
Myrforsen Dana-Gi S56694/92B1995
Mäyrasalon Kafka FI17679/10A2012
Niemiapajan Huugo FI37875/132014
Nummituvan Amadeus SF13917/91A1993
Nummituvan Ernesti FIN23089/08A2010
Nummituvan Filmuriina FI23790/132015
Nummituvan Florentiina FI23791/132017
Pallas-Atena S30599/90A1992
Prihan Dani FIN38683/00B2003
Pyry FIN25734/08A2011
Queen vom Oberesch FIN58217/072009
Rapula Debbie FI32434/10B2012
Rinteen Carlos SF20927/93A1995
Ronja S35276/90A1993
Sammy SF01146/92A1994
Seitsenaukeen Ilke FIN23019/01A2005
Seitsenaukeen Omar FI20874/112013
Stalker’s HeikeFIN36276/02A2006
Tasakallion Marco FIN20085/96B1998
Tasakallion Kamu FI18914/152017

Nuorten luokka

NUO 1
Ansa FI33376/142015
Bandida FI14650/192020
Cato vom Gföhlerwald SF31241/94C1995
Dux vom Galenberg FI39161/112012
Fuglevang’s Karo FI34812/09A2010
Hakkiokankaan BalderFI42869/09D2010
Jade vom HeiligenwaldFI46325/102011
Kurunokan Amor SF25410/94A1995
Lusikkajängän Lexi FIN15665/96C1997
Münstermästarens Axa FI16997/142015
Mäyrasalon AladinFI30625/122013
Mäyrasalon Aslak FI30627/122013
Mäyrasalon Assi FI30630/122013
Mäyrasalon KafkaFI17679/10A2011
Mäyräsalon SaniFI28160/142015
Nummituvan BellarinaFIN25119/96A1997
Nummituvan Eemeli FIN23086/08A2009
Nummituvan EsteriinaFIN23093/08B2009
Rapula Estella FI28984/132014
Salontuulen Sanja FI41767/09B2010
Saunantaan Mersu FI24522/162017
Seitsenaukeen KletteFIN46151/04A2006
Soijin PimuFI54940/172018
Tasakallion Misti FIN20090/96A1997
Tasakallion Sasa-Maaria FIN11886/991999
Tunturijärven IivaniFI37471/17A2019
Triniga FI24012/142015
Xienna vom KiefernwaldeFI21598/162017

NUO 2
Alfiina FIN12720/05A2006
Arwid FI33372/142015
Basso FIN34175/02A2003
Birthe v d Westerloh-MühleFIN42325/00A2001
BusterFI41839/132014
Brunontytön Tieva FIN36883/96B1997
Cakom Leidi SF13304/90A1992
Carlo vom Fehntjer MeerFIN15063/96A1995
Dux vom Galenberg FI39161/112012
Einslucyn Gille SF26763/94A1995
Gläntamarkens AxaFIN38871/082009
Hakkiokankaan BanzaiFI42867/09D2010
Häädetkeitaan Sohovi FIN38167/04A2005
Järpmyren’s Cent FI31521/152016
Kalliovuorten Papu FI54469/102011
Lapstar Joiku SF11592/93A1994
Lapstar Tiia SF10150/88A1989
Leidipleis Anssi SF21375/92B1993
Luna vom Reiterdorf FI38581/122013
MinikFI43029/112012
Münsterholkens B FlingaFI25381/112012
Münsterholkens C Ela FI26387/132014
Münsterledet’s Eivin FI55567/112012
Mäyräsalon Rimma FI38715/192020
Mäyräsalon Ronja FI38716/192020
Mäyräsalon Rosalie FI38714/192020
Mäyräsalon Saaga FI28158/142015
Mäyräsalon Salamander FI28166/142015
Mäyräsalon SaniFI28160/142015
Mäyräsalon Siru FI28161/142015
Niemiapajan Hippu FI37869/132014
Niemiapajan Huugo FI37875/132014
Nummituvan BastianoFIN25115/96A1997
Nummituvan DoonamiinaFIN28122/04B2005
Nummituvan Ernestiina FIN23092/082009
Nummituvan Felimon FI23788/132014
Nummituvan FlemmingFI23786/132014
Nummituvan Florentiina FI23791/132014
Nummituvan Fransiina FI23792/132014
Peltolakian BirkoFI45038/092010
Prihan Hermanni FIN31830/02A2003
Prihan Hugo FIN31831/022004
Seitsenaukeen Banja SF17092/91C1992
Seitsenaukeen Dunja SF23385/941996
Seitsenaukeen Fenja FIN20520/96A1997
Seitsenaukeen FriggaFIN20521/96B1997
Seitsenaukeen Iris FIN23018/01B2002
Seitsenaukeen Nando FI37621/092010
Seitsenaukeen Odessa FI20876/112012
Spangkildes JasminFIN25824/01A2002
Spangkildes JiroFIN25569/01B2002
Tasakallion LaraFI20478/122013
Tasakallion Minttu-Maaria FIN20086/96A1996
Tähtikaltion Aya FI41765/102011
Tätinkiven Pihka FI22769/152016

NUO 3
Ajax FIN11787/96A1996
AmoritzFIN12723/05A2006
Arwid FI33372/142015
Asso FIN12908/99A1999
Asteriina FI33377/142015
Bayley FI14656/192020
Ben vom Rüschenholz FIN44247/07B2008
Browning FI14657/192020
Chery vom Wellenbusch FI50158/112012
Chester vom Elberger Forst FIN36436/01A2002
Dutch-Tirza’s v.h. Fort’t Hemeltje SF42836/92A1993
Einslucyn Gloria SF26768/94A1995
Einslucyn Greta SF26769/94A1995
Engelbert FIN23089/05A2006
Findus vom Treckeberg FI48686/112012
Fuglevang’s Lewis FI61076/102011
Hakkiokankaan Baccus FI42871/092010
Hakkiokankaan Bob FI42864/092010
Herrskapets C-Stjärna FIN40200/06A2007
Ingo FI37616/102011
Isadoran Shadonna SF07720/91D1992
Karlmaximilian FIN23435/01A2002
Kora vom Bröckertal SF14291/89D1993
Lapstar Cilla SF16741/92B1993
Leidipleis Alfa SF21369/92A1993
Leidipleis Laku FIN38955/052007
ManzanoFI24008/142015
Mara SF22083/94C1995
Myrforsen Buster Clip FIN38967/961997
Niemiapajan Väpä FI60779/102012
Nummituvan BenjaminaFIN25120/96B1997
Orrdalens Cerena SF16642/891990
Prihan Dani FIN38683/00B2001
Prihan Hessu FIN31828/022003
Qia vom BayernlandFI40849/10B2011
Quinna vom Kiefernwalde FI50199/112012
Raitsusaaren ElviiraFI48173/172018
Riffe FIN13929/002000
Rinteen Donna SF35352/941995
Salontuulen Thor FIN50992/072008
Salontuulen Tintti FIN50991/07A2008
Salontuulen Sade FI41763/092010
Seitsenaukeen Amsel SF10353/90A1991
Seitsenaukeen Cati SF13302/94A1995
Seitsenaukeen Catja SF13303/941995
Seitsenaukeen Filou FIN20529/961997
Seitsenaukeen Igor FIN23009/012002
Seitsenaukeen Odette FI20875/112012
Seitsenaukeen Omar FI20874/112012
Seitsenaukeen Ornella FI20877/112012
Stahlhart AdaFIN47873/03A2004
Stahlhart AnetteFIN47871/03A2005
Stahlhart AustinFIN47870/03A2005
Stahlhart Bertha FIN20785/07C2008
Tasakallion Kajastus FI18916/152016
Tasakallion Kimi FI18913/152016
Tasakallion Remu FIN15873/981999
Tilkku FIN19277/02B2003
Tätinkiven Aava FI22767/15A2016
Zar vom Rehfalkenhorst FIN27750/06B2007