Pienimünsterinseisoja - valiot ja käyttöjalostuspalkinnot

Lista sisältää ne valionarvot, joiden saamiseen vaaditaan käyttökoetulos sekä käyttökoepuolelta tottelevaisuus- ja jäljestysvaliot.

Valiot

Kaksoisvaliot
Carlo vom Fehntjer Meer munsteri FIN15063/96A Jarmo Katajamaa, Ivalo
Kansainväliset muotovaliot
Cato vom Gföhlerwald   SF31241/94C Ahti Toivonen, Salo
Isadora   SF078348/85H* Ari Kivistö, Kempele
Jade vom Heiligenwald munsteri FI46325/10A Kaisa Mustonen, Kinnula
Manzano munsteri FI24008/14 Minna Smeds, Västerhankmo
Mäyräsalon Aslak munsteri FI30627/12 Salme Mäyrä, Oulainen
Mäyräsalon Sani munsteri FI28160/14 Jenni Hirvinen, Laihia
Pohjoismaiset muotovaliot
Jade vom Heiligenwald munsteri FI46325/10A Kaisa Mustonen, Kinnula
Mäyräsalon Aslak munsteri FI30627/12 Salme Mäyrä, Oulainen
Mäyräsalon Kafka munsteri FI17679/10 Jani Mäyrä, Oulainen
Seitsenaukeen Klette munsteri FIN46151/04A Fanni Katajamaa, Ivalo
Suomen muotovaliot
Adar z Rasetova Dvora munsteri FIN35448/00A Mauri Heikkinen, Vantaa
Ajax   FIN11787/96A Tomi Nikula, Kannus
Amoritz munsteri FIN12723/05A Riikka Talikka, Somero
Alfiina   FIN12720/05 Kontola Anne ja Juha, Lapua
Aron von der Pixelerheide munsteri FIN38322/04A Petri Halttunen, Sumiainen
Bambi munsteri FIN34181/02A Juha-Pekka Tissarinen ja Satu Pulkkinen, Kerava
Birthe v d Westerloh-Mühle munsteri FIN42325/00A Erja ja Vesa Nummi, Rusko
Cato vom Gföhlerwald   SF31241/94C Ahti Toivonen, Salo
Elmo   FIN23091/05A -
Fuglevang's Karo   FI34812/09A Marko Paukkeri, Lumijoki
Hakkiokankaan Banzai munsteri FI42867/09D Jarmo Saukko, Vaajakoski
Indi von der Pixelerheide   FI24305/10 Janne Toikkanen, Koria
Isadora   SF078348/85H* Ari Kivistö, Kempele
Jade vom Heiligenwald munsteri FI46325/10A Kaisa Mustonen, Kinnula
Lapstar Joiku   SF11592/93A Veijo Karppinen, Lieto
Lapstar Tetro   SF10149/88B2 Juha Pätsi, Kipinä
Leidipleis Alfa   SF21369/92A Päivi ja Juha Toivonen, Salo
Leidipleis Anssi   SF21375/92B Ari Heikkinen, Kuhmo
Lusikkajängän Lari   FIN15662/96A Tiina Tuovinen, Sodankylä
Lusikkajängän Lexi   FIN15665/96C Heikki Sokero Sodankylä
Manzano munsteri FI24008/14 Minna Smeds, Västerhankmo
Mäyräsalon Aladin munsteri FI30625/12 Harri Karjalainen ja Päivi Murtomäki, Tyrnävä
Mäyräsalon Aslak   FI30627/12 Salme Mäyrä, Annonen
Mäyräsalon Assi   FI30630/12 Sanna Sorvala-Toivonen ja Teemu Toivonen, Halikko As
Mäyräsalon Kafka munsteri FI17679/10 Jani Mäyrä, Annonen
Mäyräsalon Sani munsteri FI28160/14 Jenni Hirvinen, Laihia
Nummituvan Bastiano munsteri FIN25115/96A Sarita ja Juha Ståhl, Rauma
Nummituvan Bellarina munsteri FIN25119/96A Niina ja Jari Juvonen, Riihikoski
Nummituvan Dasjatiina munsteri FIN28120/04B Anne Viander, Pihtipudas
Nummituvan Doonamiina munsteri FIN28122/04B Karoliina ja Ilkka Rajakallio, Helsinki
Nummituvan Eemeli   FIN23086/08A Tero Poikkimäki, Nivala
Nummituvan Ernestiina munsteri FIN23092/08A Pekka Liukkonen, Pieksämäki
Nummituvan Esteriina munsteri FIN23093/08B Paul Ekblad, Esbo
Peltolakian Birko munsteri FI45038/09 Niina ja Marko Kukkamaa, Laihia
Peltolakian Brigitta   FI45042/09 Anne ja Juha Kontola, Lapua
Piämnynsterkoer A Fiikuna munsteri FI50163/15 Koukkari Johanna & Kostiainen Jari, Rauma
Prihan Hugo   FIN31831/02 Risto Mynttinen, Helsinki
Quelle vom Oberesch   FIN54802/07A Jouko Silvola, Oulu
Rita   SF12176/87A1 Jarmo Katajamaa, Ivalo
Salontuulen Ruka munsteri FI20273/13 Jari ja Tiina Suomalainen, Varkaus
Seitsenaukeen Kleo munsteri FIN46148/04A Juha ja Ville Tuura, Rovaniemi
Soijin Pimu munsteri FI54940/17 Jari Suomalainen, Varkaus
Spangkildes Jasmin munsteri FIN25824/01A Sarita ja Juha Ståhl, Rauma
Spangkildes Jiro munsteri FIN25569/01B Sirpa ja Marko Paukkeri, Lumijoki
Stahlhart Austin munsteri FIN47870/03A Sarita ja Juha Ståhl, Rauma
Tasakallion Kamu munsteri FI18914/15 Jonna ja Emma Aro, Rauma
Tasakallion Minttu-Maaria   FIN20086/96A Jyrki Vohlonen, Kuusamo
Tasakallion Usva munsteri FIN24251/08A Päivi ja Juha Toivonen, Lempäälä
Uta v d Hohen Ward munsteri FIN41465/00B Elina Lustig, Nokia
Vienetta munsteri FIN26956/99A Markku Koivula, Raisio
Xienna vom Kiefernwalde munsteri FI21598/16 Paul Ekblad ja Riitta Heinonen, Espoo
Tottelevaisuusvaliot
Lapstar Tiia   SF10150/88A2 Tarmo Kulppi, Suomulahti
Leidipleis Anssi   SF21375/92B Ari Heikkinen, Kuhmo
Seitsenaukeen Edelweiss   FIN35340/95B Soile Loukusa, Oulu
Jäljestysvaliot
Emilia   SF19537/86B2 Erja ja Vesa Nummi, Rusko
Hirsch Fänger´s Ida munsteri FIN33589/03A Eva Mannfolk, Långåminne, Maalahti
Münsterholkens B Flinga munsteri FI25381/11 Johanna Koukkari ja Jari Kostiainen, Rauma

Käyttöjalostuspalkinnot

Pronssinen (2XAVO1, 1XAVO2, 2XFIN MVA)
Aila munsteri DK23667/92A Erja ja Vesa Nummi, Rusko
Gina Von Ottenstein munsteri FIN38309/04A Jani ja Salme Mäyrä, Oulainen
Nummituvan Dasjatiina munsteri FIN28120/04B Anne Viander, Pihtipudas
Nummituvan Doonamiina munsteri FIN28122/04B Karoliina ja Ilkka Rajakallio, Porvoo
Nummituvan Eemeli   FIN23086/08 Tero Poikkimäki, Nivala
Seitsenaukeen Frigga munsteri FIN20521/96B Ida Katajamaa, Ivalo